|
Published by on May 7th 2014, 11:39pm
Birchmount Park High School Hy-Tek's MEET MANAGER 6:12 PM 07/05/2014 Page 1
Birchmount Relays - 07/05/2014
Hosted by Birchmount Park High School
Birchmount Stadium
Results
Event 1 Girls 300 Meter Hurdles Midget
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Gurley, Rasheeda Marshall McLuhan 51.12 1 10
2 Edwards-Davis, Keyanna Mother Teresa - 52.30 2 8
3 Hunt-Joseph, Gemaliya Wexford Csa- Sca 56.70 1 6
4 Bharath, Cierra St. Marcellinus 58.61 1 5
5 Ruiz, Giselle St. Marcellinus 1:00.60 1 4
6 Dornford, Kendull Mother Teresa - 1:00.87 1 3
7 Harrison, Tiana Riverdale - Toronto 1:01.12 1 2
8 Fernandez, Jessica Mother Teresa - 1:01.59 1 1
9 Willson, Berkely Malvern - Toronto 1:06.42 2
Event 2 Girls 300 Meter Hurdles Junior
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Belmore, Maia Leaside - Toronto 47.66 1 10
2 Musing, Stephanie Malvern - Toronto 48.60 2 8
3 Lum-Smith, Hannah Monarch Park - T 51.94 1 6
4 Brown, Mohogany Pickering - Ajax 52.19 1 5
5 Gooljar, Jasmine Mother Teresa - 53.89 2 4
6 Dedrick, Oneshia St. Marcellinus 54.23 1 3
7 Cobbold, Georgia Francis Liberman 54.50 2 2
8 Salmon-Hastick, Melody Wexford Csa- Sca 55.35 1 1
9 Cabrido, Alyssa Marshall McLuhan 55.79 2
10 Whytock, Juila York Mills - Nor 56.10 2
11 Warren, Adrian Riverdale - Toronto 57.63 1
12 Sun, Lillie Wexford Csa- Sca 58.16 1
13 Russell, Rachel Riverdale - Toronto 59.30 2
14 Sheppard, Kathleen Monarch Park - T 1:02.82 1
Event 3 Girls 400 Meter Hurdles Senior
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Lee, Alexandra St. Clement 1:08.80 2 10
2 Sora, Krystine Birchmount Park 1:08.94 1 8
3 Morch, Amanda Riverdale - Toronto 1:09.53 1 6
4 Webster, Oonagh Eastern Commerce 1:14.62 1 5
5 D'Oliveira, Alexandra Malvern - Toronto 1:15.05 1 4
6 Slater, Tyra Pickering - Ajax 1:18.06 2 3
7 Linker, Stephanie Leaside - Toronto 1:20.53 1 2
8 Alexis, Kiya Riverdale - Toronto 1:37.24 2 1
9 Vulevic, Tina Riverdale - Toronto 1:39.00 1
10 Wing-Martins, Lianne Marshall McLuhan 1:42.43 2
Event 4 Boys 300 Meter Hurdles Midget
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Speed, J.R. Northview Height 42.53 4 10
2 Andrews, Vahid Birchmount Park 44.10 1 8
3 Jimal, Darwin Upper Canada Col 45.05 5 6
4 DiBratto, Rocky W.L. MacKenzie - 45.96 3 5
5 DeFreitas, Natshon Francis Liberman 46.17 5 4
6 Neumann, Brett Don Mills - Nort 47.87 3 3
7 Vilanueva, Anthony St. Marcellinus 47.99 1 2
8 Ryan, Connor Pickering - Ajax 48.25 4 1
9 Bryla, Aidan St. Marcellinus 48.49 1
10 Cabral, Joel Marshall McLuhan 48.81 2
11 Clemens, Michael Neil McNeil - To 49.64 3
12 Brown, Angelli Birchmount Park 49.73 2
13 Clarke, Billy Malvern - Toronto 50.19 4
14 Zubieta, Michael Marshall McLuhan 50.42 5
15 Chin, Nathan Pickering - Ajax 52.67 2
16 Persaud, Kevin West Hill - West 52.73 5
17 Maclennan, Spencer St. Marcellinus 53.25 2
18 Chandan, Uday W.L. MacKenzie - 53.57 4
18 Nguyen, Peter St. Marcellinus 53.57 1
20 Campbell, Kacey West Hill - West 53.76 3
21 Fletcher, Barry Marshall McLuhan 55.71 3
22 Wilson, Tyrone Francis Liberman 56.05 5
23 Denis, Samuel Monarch Park - T 1:01.22 1
Event 5 Boys 300 Meter Hurdles Junior
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Jeffrey, Clayton Upper Canada Col 40.81 4 10
2 Guy, Justin Lester B. Pearso 43.07 3 8
3 Williams, Cyvoush Pickering - Ajax 43.31 3 6
4 Metivier, Malik Father Redmond - 43.94 1 5
5 Williams, Troy Mother Teresa - 44.18 3 4
6 Baulet, Sam Chaminade Colleg 44.24 4 3
7 Sinopoli, Jake Birchmount Park 44.25 1 1.50
7 Pierre, Patrick Wilfrid Laurier- 44.25 2 1.50
9 Thomas, Xavier Pickering - Ajax 44.40 3
10 Kusi-Acquah, Jamie St. Marcellinus 44.51 1
11 Finkeldey, Curtis Pickering - Ajax 45.35 3
12 Ilunga, Jefferson Chaminade Colleg 45.60 3
13 Thompson, Troy Birchmount Park 45.72 2
14 Nguyen, Thomas Chaminade Colleg 45.83 3
15 Yousaf, Osman Wilfrid Laurier- 45.86 4
16 Egube, Theo St. Marcellinus 46.31 1
17 Tam, Leon Mary Ward - Scar 46.63 1
18 Power, Brandon Marshall McLuhan 47.89 3
19 Xu, Tony Riverdale - Toronto 49.18 4
20 dePass, Jahlain Sir John MacDona 49.46 4
21 Dimalanta, Frederic Francis Liberman 50.04 4
22 Tran, David Chaminade Colleg 51.31 2
23 Liu, Edward Sir John MacDona 55.08 2
Event 6 Boys 400 Meter Hurdles Senior
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brady, Dan Greenwood College 55.93 2 10
2 Smith, Deandre R.H. King Academy 57.50 3 8
3 Jehovah, Xavier Chaminade Colleg 58.47 1 6
4 Cummings, Audley Leaside - Toronto 1:00.27 1 5
5 Stevens, Kyle Riverdale - Toronto 1:01.11 1 4
6 Garcia, Gilberto Marshall McLuhan 1:03.27 3 3
7 Ilunga, Placide Chaminade Colleg 1:03.45 1 2
8 Hale, Alex St. Michael's Co 1:05.40 2 1
9 Abrahams-Webster, Trésh Pickering - Ajax 1:05.65 2
10 Laraun, Ramon Chaminade Colleg 1:06.84 3
11 Palumbo, AJ Cardinal Leger - 1:07.18 1
12 Estwick, Jessie R.H. King Academy 1:12.34 2
13 Meriel, Bryan Marshall McLuhan 1:12.44 3
14 Lyn, Shemar Agincourt - Agin 1:13.15 3
15 Sewell, Nevan Sir John MacDona 1:16.46 3
16 Perez, Franklin Monarch Park - T 1:18.52 1
17 Perendija, Marko Don Mills - Nort 1:19.16 3
18 Du, Patrick Don Mills - Nort 1:32.20 3
Event 7 Girls 4x800 Meter Relay Open
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'B' 10:35.22 1 10
2 Leaside - Toronto 'A' 10:40.94 1 8
3 Cardinal Newman - Scarborough 'A' 10:44.13 2 6
4 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 10:52.32 1 5
5 St. Clement's School 'A' 11:07.36 1 4
6 Malvern - Toronto 'A' 11:10.76 2 3
7 Father Redmond - Toronto 'A' 11:11.61 2 2
8 Birchmount Park - Scarborough 'A' 11:15.71 1 1
9 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 11:19.62 1
10 Cardinal Leger - Brampton 'A' 11:31.03 1
11 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 11:50.14 2
12 Havergal College - Toronto 'A' 11:52.24 1
13 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'C' 11:54.57 2
14 Mary Ward - Scarborough 'A' 12:02.34 1
15 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 12:14.20 1
16 Sir John MacDonald - Agincourt 'A' 12:30.02 2
17 Villanova College 'A' 12:54.50 2
18 John Polanyi Ci-North York 'A' 12:58.52 2
19 Wilfrid Laurier- Scarborough 'B' 13:02.45 2
20 John Polanyi Ci-North York 'B' 13:03.25 2
-- R.H. King Academy 'A' NT 2
-- Earl Haig - North York 'A' NT 1
Event 8 Boys 4x800 Meter Relay Open
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 St. Michael's College- Toronto 'C' 8:03.76 1 10
2 Birchmount Park - Scarborough 'B' 8:42.69 1 8
3 Neil McNeil - Toronto 'A' 8:47.90 1 6
4 Leaside - Toronto 'A' 8:48.20 1 5
5 Cardinal Leger - Brampton 'A' 8:52.26 1 4
6 Father Redmond - Toronto 'A' 8:55.32 2 3
7 Mary Ward - Scarborough 'A' 8:57.39 2 2
8 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 9:12.78 1 1
9 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 9:13.60 2
10 St. Michael's College- Toronto 'D' 9:17.21 1
11 Neil McNeil - Toronto 'B' 9:21.63 1
12 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 9:31.89 2
13 Malvern - Toronto 'A' 9:36.85 2
14 W.L. MacKenzie - North York 'A' 9:38.18 2
15 Upper Canada College - Toronto 'A' 9:44.86 2
16 Birchmount Park - Scarborough 'A' 9:48.06 1
17 St. Michael's College- Toronto 'A' 9:51.18 1
18 Birchmount Park - Scarborough 'D' 9:57.97 1
19 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'C' 10:13.99 2
20 Sir John MacDonald - Agincourt 'A' 10:25.19 2
21 John Polanyi Ci-North York 'A' 10:39.47 1
22 Dante Alighiere - Toronto 'A' 10:46.23 2
23 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'B' 10:56.87 2
24 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 11:00.91 1
25 Earl Haig - North York 'A' 11:19.25 2
-- Riverdale - Toronto 'A' NT 2
-- Upper Canada College - Toronto 'B' NT 2
Event 9 Girls 4x100 Meter Relay Midget
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 52.61 1 10
2 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 53.54 1 8
3 Cedarbrae - Scarborough 'A' 54.23 1 6
4 Pickering - Ajax 'A' 54.47 3 5
5 Mary Ward - Scarborough 'A' 54.90 1 4
6 Senator O'Connor - Toronto 'A' 55.39 4 3
7 Notre Dame - Toronto 'B' 55.46 1 2
8 Wilfrid Laurier- Scarborough 'B' 55.77 4 1
9 Wexford Csa- Scarborough 'A' 55.82 1
10 Notre Dame - Toronto 'A' 57.92 2
11 Cedarbrae - Scarborough 'B' 58.67 2
12 Leaside - Toronto 'A' 59.31 5
13 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 59.32 3
14 Sir John MacDonald - Agincourt 'A' 59.33 2
15 Riverdale - Toronto 'A' 59.98 2
16 Branksome Hall - Toronto 'A' 1:00.77 2
17 John Polanyi Ci-North York 'A' 1:00.82 2
18 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 1:01.01 3
19 St. Clement's School 'A' 1:01.22 3
20 Greenwood College 'A' 1:02.71 3
21 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 1:02.96 1
22 R.H. King Academy 'A' 1:03.59 5
23 Branksome Hall - Toronto 'B' 1:08.25 3
-- Francis Libermann- Scarborough 'A' DQ 1
-- Riverdale - Toronto 'B' DQ 4
-- West Hill - West Hill 'A' DQ 3
Event 10 Boys 4x100 Meter Relay Midget
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 45.17 1 10
2 Birchmount Park - Scarborough 'A' 47.11 1 8
3 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 47.49 2 6
4 St. Michael's College- Toronto 'A' 48.56 1 5
5 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 48.80 1 4
6 Pickering - Ajax 'A' 49.20 3 3
7 R.H. King Academy 'A' 49.95 3 2
8 Neil McNeil - Toronto 'A' 50.47 1 1
9 Senator O'Connor - Toronto 'A' 50.81 2
10 Sir John MacDonald - Agincourt 'A' 51.23 4
11 Cardinal Leger - Brampton 'A' 51.48 4
12 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 52.27 4
13 Upper Canada College - Toronto 'A' 52.42 2
14 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 52.87 2
15 St. Mary's Toronto 'A' 53.03 4
16 Riverdale - Toronto 'A' 53.21 3
17 Wilfrid Laurier- Scarborough 'B' 53.29 4
18 West Hill - West Hill 'A' 53.52 3
19 W. A. Porter - Scarborough 'A' 53.57 4
20 St. Michael's College- Toronto 'C' 54.88 1
21 John Polanyi Ci-North York 'A' 58.76 3
-- Marshall McLuhan - Toronto 'A' NT 1
-- Marshall McLuhan - Toronto 'B' NT 4
-- Cedarbrae - Scarborough 'A' NT 2
-- Northview Heights - North York 'A' NT 2
-- Earl Haig - North York 'A' NT 4
-- St. Basil The Great - Weston 'A' NT 3
-- Monarch Park - Toronto 'A' NT 2
-- St. Michael's College- Toronto 'B' NT 2
-- Francis Libermann- Scarborough 'A' DQ 1
-- W.L. MacKenzie - North York 'B' DQ 3
-- Cardinal Newman - Scarborough 'A' DQ 3
Event 11 Girls 4x100 Meter Relay Junior
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 51.83 1 10
2 Father Henry Carr - Rexdale 'B' 53.25 1 8
3 Leaside - Toronto 'A' 53.47 1 6
4 Greenwood College 'A' 53.79 5 5
5 St. Patrick - Toronto 'A' 55.05 1 4
6 Senator O'Connor - Toronto 'A' 55.06 3 3
7 Pickering - Ajax 'A' 55.81 3 2
8 Francis Libermann- Scarborough 'A' 56.19 1 1
9 Villanova College 'A' 56.37 2
10 Havergal College - Toronto 'A' 57.25 4
11 Mary Ward - Scarborough 'A' 57.91 1
12 Riverdale - Toronto 'B' 57.97 4
13 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 58.10 3
14 York Mills - North York 'A' 58.71 3
15 Wexford Csa- Scarborough 'A' 59.21 2
16 Monarch Park - Toronto 'A' 59.44 2
17 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 59.79 1
18 Dante Alighiere - Toronto 'A' 59.89 2
19 Earl Haig - North York 'B' 1:00.44 3
20 Father Redmond - Toronto 'A' 1:00.48 2
21 Forest Hill - Toronto 'A' 1:00.65 4
22 R.H. King Academy 'A' 1:01.06 5
23 Dante Alighiere - Toronto 'B' 1:02.32 3
24 Lester B. Pearson- Scarborough 'A' 1:03.42 5
25 Woburn - Scarborough 'A' 1:03.66 2
26 Riverdale - Toronto 'A' 1:06.54 4
-- St. Basil The Great - Weston 'A' NT 3
-- Francis Libermann- Scarborough 'B' NT 2
-- Birchmount Park - Scarborough 'A' NT 1
-- Notre Dame - Toronto 'C' NT 3
-- Sir John MacDonald - Agincourt 'A' NT 2
-- Earl Haig - North York 'A' NT 5
-- Branksome Hall - Toronto 'A' NT 4
Event 12 Boys 4x100 Meter Relay Junior
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Mary Ward - Scarborough 'A' 45.20 1 10
2 Upper Canada College - Toronto 'A' 46.00 3 8
3 Dante Alighiere - Toronto 'A' 46.45 5 6
4 W.L. MacKenzie - North York 'B' 46.71 3 5
5 Francis Libermann- Scarborough 'A' 47.77 1 4
6 Birchmount Park - Scarborough 'A' 47.95 1 3
7 Lester B. Pearson- Scarborough 'A' 48.23 4 2
8 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 48.37 1 1
9 York Mills - North York 'A' 48.77 2
10 Father Redmond - Toronto 'A' 48.92 2
11 Marshall McLuhan - Toronto 'B' 49.02 4
12 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 49.39 1
13 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 49.60 2
14 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 49.66 5
15 Upper Canada College - Toronto 'B' 49.82 4
16 Marshall McLuhan - Toronto 'A' 49.90 1
17 John Polanyi Ci-North York 'A' 51.42 5
18 Sir John MacDonald - Agincourt 'A' 51.46 3
19 Stephen Leacock - Agincourt 'A' 51.74 3
20 St. Marcellinus - Mississauga 'D' 52.56 4
21 West Hill - West Hill 'A' 53.26 4
22 Riverdale - Toronto 'A' 53.30 2
23 Cardinal Newman - Scarborough 'A' 54.70 4
24 Pickering - Ajax 'A' 55.00 3
25 St. Marcellinus - Mississauga 'C' 55.47 5
26 Earl Haig - North York 'A' 56.37 3
27 Forest Hill - Toronto 'A' 56.58 2
-- St. Marcellinus - Mississauga 'B' DQ 1
-- Monarch Park - Toronto 'A' DQ 2
-- St. Mary's Toronto 'A' DQ 3
Event 13 Girls 4x100 Meter Relay Senior
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Birchmount Park - Scarborough 'A' 49.39 1 10
2 Pickering - Ajax 'A' 50.24 2 8
3 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 50.50 1 6
4 Mother Teresa - Scarborough 'A' 51.70 4 5
5 Lester B. Pearson- Scarborough 'A' 52.12 2 4
6 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 52.64 1 3
7 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 54.15 2 2
8 St. Clement's School 'A' 54.41 4 1
9 Father Redmond - Toronto 'A' 54.51 3
10 York Mills - North York 'A' 54.90 1
11 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 54.92 4
12 Francis Libermann- Scarborough 'A' 55.08 1
13 Senator O'Connor - Toronto 'A' 55.91 3
14 Malvern - Toronto 'A' 56.51 3
15 Northview Heights - North York 'B' 57.38 5
16 Leaside - Toronto 'B' 57.94 3
17 St. Mary's Toronto 'A' 58.21 2
18 Branksome Hall - Toronto 'A' 58.61 5
19 Leaside - Toronto 'A' 59.18 2
20 Sir John MacDonald - Agincourt 'A' 59.60 4
21 Northview Heights - North York 'A' 1:00.33 1
22 St. Patrick - Toronto 'A' 1:01.59 4
23 Riverdale - Toronto 'A' 1:07.97 2
-- Forest Hill - Toronto 'A' NT 3
-- C. W. Jefferys - North York 'A' NT 3
-- Riverdale - Toronto 'B' NT 3
-- Havergal College - Toronto 'A' NT 5
-- Francis Libermann- Scarborough 'B' NT 2
-- Francis Libermann- Scarborough 'C' NT 5
-- Riverdale - Toronto 'C' DQ 2
-- John Polanyi Ci-North York 'A' DQ 3
-- St. Marcellinus - Mississauga 'A' DQ 1
-- St. Thomas Aquinas - Oakville 'A' DQ 1
Event 14 Boys 4x100 Meter Relay Senior
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 43.19 1 10
2 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 43.45 1 8
3 Pickering - Ajax 'A' 44.09 5 6
4 West Hill - West Hill 'A' 44.69 6 5
5 Mary Ward - Scarborough 'A' 45.02 1 4
6 John Polanyi Ci-North York 'A' 45.17 4 3
7 Mother Teresa - Scarborough 'B' 45.18 3 2
8 Marshall McLuhan - Toronto 'A' 45.29 1 1
9 R.H. King Academy 'A' 45.72 6
10 York Mills - North York 'A' 46.56 4
11 Leaside - Toronto 'A' 46.69 2
12 Sir John MacDonald - Agincourt 'A' 46.86 4
13 Malvern - Toronto 'A' 46.96 2
14 Eastern Commerce - Toronto 'A' 47.22 1
15 Francis Libermann- Scarborough 'A' 47.46 1
16 Marshall McLuhan - Toronto 'B' 47.90 1
17 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 48.10 3
18 Leaside - Toronto 'B' 48.42 3
19 C. W. Jefferys - North York 'A' 48.60 4
20 Cedarbrae - Scarborough 'A' 48.68 3
21 Upper Canada College - Toronto 'A' 48.88 4
22 Northview Heights - North York 'A' 48.93 3
23 Marshall McLuhan - Toronto 'C' 49.00 6
24 Francis Libermann- Scarborough 'C' 49.08 4
25 Woburn - Scarborough 'A' 49.14 3
25 St. Michael's College- Toronto 'A' 49.14 2
27 Riverdale - Toronto 'C' 50.03 4
28 Dante Alighiere - Toronto 'A' 50.29 5
29 Father Redmond - Toronto 'A' 50.57 5
30 Upper Canada College - Toronto 'B' 53.15 3
31 Riverdale - Toronto 'B' 55.10 5
32 Wexford Csa- Scarborough 'A' 55.40 2
Event 15 Girls 3000 Meter Run Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Di Cristofaro, Olivia St. Aloysius Gon 11:29.47 10
2 Kelly, Sarah Leaside - Toronto 11:35.18 8
3 Barber, Emily Father Redmond - 11:42.68 6
4 Amos, Fiona Leaside - Toronto 12:15.04 5
5 Smith, Montana Birchmount Park 12:15.58 4
6 Pronski, Karina Birchmount Park 12:22.06 3
7 Yakub Aga, Miryam Leaside - Toronto 12:25.00 2
8 Jones, Leah West Hill - West 12:28.45 1
9 Chen, Angela Riverdale - Toronto 12:35.59
10 Saudno, Giulia Forest Hill - To 12:35.91
11 Ruffo, Mackenzie St. Aloysius Gon 13:02.83
12 Hickey, Bridget Notre Dame - To 13:05.58
13 Macpherson, Jennifer Wilfrid Laurier- 13:19.03
14 Coste-Ramsay, Georgina Father Redmond - 14:23.63
15 Marcos, Janet John Polanyi Ci- 15:21.08
Event 16 Boys 3000 Meter Run Junior
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Metivier, Malik Father Redmond - 9:54.53 1 10
2 Schmidt, Matthew St. Michael's Co 10:01.48 1 8
3 Gurrin-Smith, Nathan Neil McNeil - To 10:04.96 1 6
4 Azubalis, Audrius Father Redmond - 10:05.26 1 5
5 Ing, Ben Neil McNeil - To 10:17.23 1 4
6 Amaral, Spencer Father Redmond - 10:19.08 1 3
7 Hale, Alex St. Michael's Co 10:22.08 1 2
8 Hoerner, Alex Riverdale - Toronto 10:24.16 1 1
9 Fikre, Estefan Wilfrid Laurier- 10:27.05 1
10 McKendrick, Duncan Leaside - Toronto 10:30.75 1
11 Ellis, Ryan Birchmount Park 10:31.54 1
12 Higgins, Simon Upper Canada Col 10:33.18 1
13 Fernando, Dylantha Sir John MacDona 10:34.78 1
14 Preiano, Noah Malvern - Toronto 10:35.27 1
15 Maurutto-Robinson, Jacob Forest Hill - To 10:35.63 1
16 Gratton, John Cardinal Newman 10:36.14 1
17 Mallany-Stanley, Aidan Birchmount Park 10:41.18 1
18 Omar, Ayman W. A. Porter - S 10:42.58 1
19 Mark, Joe Birchmount Park 10:43.57 1
20 Balendran, Ashvin West Hill - West 10:44.35 1
21 Morales, Josh Cardinal Leger - 10:45.01 1
22 Chojecki, Adam Father Redmond - 10:46.58 1
23 Angeles, Jaime Neil McNeil - To 10:52.77 1
24 Lainajanien-Grant, Trist Riverdale - Toronto 10:53.89 1
25 Dulla, Joel Neil McNeil - To 10:54.76 1
26 Senior, Michael Father Redmond - 10:55.54 1
27 Power, Brandon Marshall McLuhan 11:03.10 1
28 Wahaba, Joseph St. Aloysius Gon 11:08.62 1
29 Tesfagiorgis, Dawit John Polanyi Ci- 11:10.35 1
30 Sienkiewicz, Andrzej Father Redmond - 11:13.14 1
31 McClenaghan, Evan Birchmount Park 11:20.09 1
32 Mendoza, Jacob Father Redmond - 11:22.33 2
33 Javed, Sartaj Monarch Park - T 11:23.09 2
34 Kama, Jonathan Marshall McLuhan 11:23.68 2
35 Koberstadt, Andrew Wexford Csa- Sca 11:36.90 2
36 Abdenur, Zubair Birchmount Park 11:37.86 2
37 Meakings, Brock Leaside - Toronto 11:43.64 2
38 Vyas, Meet John Polanyi Ci- 11:46.06 2
39 Boscarino-Gaetano, Remo St. Aloysius Gon 11:51.02 2
40 Morrison, Braden Wilfrid Laurier- 11:52.60 2
41 Canto, Prince Dante Alighiere 11:56.60 2
42 Marquis, Daniel St. Aloysius Gon 12:13.00 2
43 Boudarga, Norman W.L. MacKenzie - 12:13.92 2
44 Abdalla, Ayman Don Mills - Nort 12:18.69 2
45 Poulton, Jack Monarch Park - T 12:24.38 2
46 Marcos, Simao John Polanyi Ci- 12:32.85 2
47 Lei, Alex Birchmount Park 12:33.18 2
48 Aitmaatallah, Yassin Riverdale - Toronto 12:46.16 2
49 McCulloch, Kaden John Polanyi Ci- 13:48.94 2
Event 17 Girls 3000 Meter Run Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lampard, Caroline Havergal College 10:27.68 10
2 Hilliard, Madison Leaside - Toronto 10:41.03 8
3 Castro, Raquel St. Aloysius Gon 11:20.96 6
4 Popadich, Kristina Don Mills - Nort 11:22.22 5
5 Thiessen, Rachel Leaside - Toronto 12:02.40 4
6 Prouzos, Anna W. A. Porter - S 12:12.51 3
7 Lawson, Nicole Malvern - Toronto 12:17.21 2
8 Cooper, Madison St. Aloysius Gon 12:54.16 1
9 Dixon, Tina Wilfrid Laurier- 13:07.41
10 Lau, Sophia Sir John MacDona 13:15.26
11 Aldave, Patrice St. Aloysius Gon 13:36.27
12 Fleming, Charlotte Riverdale - Toronto 13:37.54
13 Wojtanowski, Klaudia St. Aloysius Gon 13:45.47
14 Casas, Daniela Cardinal Leger - 13:58.23
Event 18 Boys 3000 Meter Run Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Knight, Justyn St. Michael's Co 8:53.82 10
2 McGillivray, Josh Leaside - Toronto 9:09.46 8
3 Vukelic, Nick St. Aloysius Gon 9:14.99 6
4 DeVito, Ben Birchmount Park 9:19.43 5
5 Mackrell, Luke Birchmount Park 9:49.02 4
6 Morrow, Nick Malvern - Toronto 9:51.58 3
7 Jaimes, Brian Cardinal Leger - 10:01.08 2
8 Goldberg, Akiva W.L. MacKenzie - 10:14.57 1
9 Abdi, Nadeem Wilfrid Laurier- 10:21.45
10 Seo, Andy St. Michael's Co 10:24.13
11 Frey, Jeremie Leaside - Toronto 10:32.60
12 Attard, Neal Central Commerce 10:35.87
13 Cecchin, Eric St. Aloysius Gon 10:51.14
14 Wallace, Daniel Central Commerce 10:53.61
15 Rowan, German-Zander Riverdale - Toronto 11:39.10
16 Mwaura, Hiram West Hill - West 11:47.78
17 Watson, Evan St. Aloysius Gon 13:36.62
Event 19 Girls 1500 Meter Steeplechase Open
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Park, Laura York Mills - Nor 5:40.15 2 10
2 MacLauchlan, Bronwyn North Toronto - 5:45.66 2 8
3 Herjavec, Caprice Havergal College 5:47.25 1 6
4 Zonneveld, Paula Leaside - Toronto 6:04.19 1 5
5 Gonsalves, Julia Sir John MacDona 6:04.95 2 4
6 Lawson, Nicole Malvern - Toronto 6:09.70 1 3
7 Stone, Daphne St. Clement 6:10.78 2 2
8 Arnold, Sydney Father Redmond - 6:11.26 1 1
9 Giardetti, Daniella Mary Ward - Scar 6:12.96 1
10 Belo, Paige Cardinal Leger - 6:22.17 2
11 Cestnik, Stephanie Father Redmond - 6:22.20 1
12 Russell, Emily Riverdale - Toronto 6:24.64 2
13 Blysniuk, Natalie Father Redmond - 6:26.89 1
14 Tse, Astyn Earl Haig - Nort 6:36.75 2
15 Colonna, Kaitlyn St. Marcellinus 6:40.50 1
16 Perri, Amanda Father Redmond - 6:41.99 1
17 Wildfong, Stephanie York Mills - Nor 6:42.24 1
18 Dwyer, Maggie Father Redmond - 6:42.98 1
19 Tisdall, Anna St. Clement 6:43.37 2
20 Romano, Samantha Pickering - Ajax 6:43.67 2
21 Wojtanowski, Klaudia St. Aloysius Gon 6:53.59 1
22 Wing-Martins, Lianne Marshall McLuhan 6:58.78 2
23 Boyle, Kennedy Wexford Csa- Sca 7:10.01 2
24 Lam, Candice Sir John MacDona 7:16.74 2
25 Aisha, Eid Woburn - Scarbor 7:34.13 2
26 Bower, Kathyrn Woburn - Scarbor 7:43.95 2
27 Mitton, Sarah Woburn - Scarbor 7:44.22 2
28 Sotirakos, Sara Sir John MacDona 8:12.35 2
Event 20 Boys 2000 Meter Steeplechase Open
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Valic, Mitchell St. Michael's Co 6:27.24 2 10
2 Lozano, Matthew Pickering - Ajax 6:51.32 2 8
3 Mackrell, Luke Birchmount Park 6:52.07 1 6
4 Morrow, Nick Malvern - Toronto 6:53.09 1 5
5 Fanjoy, John Leaside - Toronto 7:08.99 2 4
6 Totten, Liam St. Michael's Co 7:10.45 1 3
7 Wood, Carter Birchmount Park 7:11.38 1 2
8 MacLellan, Zen Neil McNeil - To 7:16.88 1 1
9 Ebrahimi, Omid Georges Vanier 7:18.51 1
10 Boszin, Eric Marshall McLuhan 7:23.22 1
11 Rule, Terren York Mills - Nor 7:31.30 2
12 Thistle, Chris Cardinal Leger - 7:45.77 2
13 Rudder, Matt Monarch Park - T 7:49.54 1
14 Tony, Kwok Woburn - Scarbor 7:51.02 1
15 Bierbrier, Josh York Mills - Nor 7:52.61 2
16 Clarke, Billy Malvern - Toronto 7:53.31 1
17 Denyes, Jacob Greenwood College 7:56.37 2
18 Van Herk, Henry Leaside - Toronto 8:02.41 2
19 Kama, Jonathan Marshall McLuhan 8:10.72 1
20 Dolenc, Luke Senator O'Connor 8:13.69 2
21 Tan, Alex Earl Haig - Nort 8:14.71 2
22 Brown, Matthew West Hill - West 8:18.07 3
23 Shakir, Thomas Sir John MacDona 8:24.55 3
24 Koberstadt, Andrew Wexford Csa- Sca 8:28.32 1
25 Mansell, Eric West Hill - West 8:34.89 3
26 Ward, Matthew Pickering - Ajax 8:40.51 1
27 Huang, Peter W.L. MacKenzie - 8:45.30 2
28 Soltani, Abtin Northview Height 9:37.64 3
29 Mansell, Duncan West Hill - West 9:38.26 3
-- Nakashima, Rudy Earl Haig - Nort DQ 3
Event 21 Girls 4x400 Meter Relay Midget
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Mary Ward - Scarborough 'A' 4:44.52 10
2 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 4:57.18 8
3 Cardinal Leger - Brampton 'A' 4:59.67 6
4 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 5:02.50 5
5 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 5:11.87 4
6 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 5:18.44 3
7 John Polanyi Ci-North York 'A' 5:24.18 2
Event 22 Boys 4x400 Meter Relay Midget
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 3:42.99 1 10
2 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 3:56.53 3 8
3 Neil McNeil - Toronto 'A' 3:57.88 1 6
4 St. Michael's College- Toronto 'B' 4:02.91 1 5
5 Cardinal Leger - Brampton 'A' 4:03.20 1 4
6 Northview Heights - North York 'A' 4:05.18 2 3
7 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 4:08.67 3 2
8 Birchmount Park - Scarborough 'A' 4:10.35 1 1
9 Senator O'Connor - Toronto 'A' 4:17.71 3
10 Wilfrid Laurier- Scarborough 'B' 4:20.37 2
11 R.H. King Academy 'A' 4:22.53 2
12 St. Michael's College- Toronto 'A' 4:22.86 1
13 Neil McNeil - Toronto 'C' 4:27.88 2
14 W. A. Porter - Scarborough 'A' 4:28.85 3
15 Neil McNeil - Toronto 'B' 4:29.85 1
16 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 4:41.13 2
-- Pickering - Ajax 'A' NT 3
-- Sir John MacDonald - Agincourt 'A' NT 3
-- John Polanyi Ci-North York 'A' NT 3
-- Marshall McLuhan - Toronto 'A' NT 2
-- St. Michael's College- Toronto 'C' NT 1
-- Monarch Park - Toronto 'A' NT 2
-- Birchmount Park - Scarborough 'B' DQ 2
Event 23 Girls 4x400 Meter Relay Open
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Pickering - Ajax 'A' 4:12.21 2 10
2 Birchmount Park - Scarborough 'B' 4:15.84 1 8
3 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 4:20.46 1 6
4 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 4:24.68 3 5
5 Leaside - Toronto 'A' 4:25.56 1 4
6 Malvern - Toronto 'A' 4:32.51 4 3
7 St. Clement's School 'A' 4:35.86 4 2
8 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 4:39.46 1 1
9 Havergal College - Toronto 'A' 4:41.85 3
10 Cardinal Leger - Brampton 'A' 4:43.62 1
11 Birchmount Park - Scarborough 'A' 4:46.03 1
12 Mary Ward - Scarborough 'A' 4:48.58 1
13 Francis Libermann- Scarborough 'A' 4:51.87 4
14 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 4:52.87 1
15 Branksome Hall - Toronto 'A' 4:53.37 3
16 Riverdale - Toronto 'A' 4:55.50 4
17 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 4:56.06 2
18 Earl Haig - North York 'B' 5:00.16 4
19 Greenwood College 'A' 5:01.85 3
20 St. Clement's School 'B' 5:04.00 4
21 Monarch Park - Toronto 'A' 5:06.26 2
22 Cedarbrae - Scarborough 'A' 5:11.06 4
23 Forest Hill - Toronto 'A' 5:16.02 3
24 Wexford Csa- Scarborough 'A' 5:16.55 2
25 W.L. MacKenzie - North York 'C' 5:20.71 3
26 Earl Haig - North York 'A' 5:23.58 4
Event 24 Boys 4x400 Meter Relay Open
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 St. Michael's College- Toronto 'A' 3:25.20 1 10
2 Pickering - Ajax 'A' 3:29.48 3 8
3 Mary Ward - Scarborough 'A' 3:29.98 1 6
4 Birchmount Park - Scarborough 'A' 3:32.67 1 5
5 Cardinal Leger - Brampton 'A' 3:37.91 1 4
6 Neil McNeil - Toronto 'A' 3:39.63 1 3
7 R.H. King Academy 'A' 3:47.02 3 2
8 Malvern - Toronto 'A' 3:47.12 2 1
9 Mary Ward - Scarborough 'B' 3:48.39 5
10 Leaside - Toronto 'A' 3:49.48 2
11 St. Michael's College- Toronto 'C' 3:50.84 2
12 Upper Canada College - Toronto 'A' 3:51.29 4
13 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 3:52.15 5
14 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 3:53.54 1
15 Birchmount Park - Scarborough 'C' 3:54.77 2
16 Marshall McLuhan - Toronto 'A' 3:56.50 1
17 Francis Libermann- Scarborough 'A' 3:58.70 5
18 Woburn - Scarborough 'A' 4:03.80 3
19 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 4:05.86 3
20 Sir John MacDonald - Agincourt 'A' 4:05.98 5
21 Cedarbrae - Scarborough 'A' 4:08.29 3
22 John Polanyi Ci-North York 'A' 4:08.42 5
23 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 4:08.67 1
24 St. Michael's College- Toronto 'B' 4:09.80 2
25 Riverdale - Toronto 'A' 4:10.27 4
26 Earl Haig - North York 'A' 4:10.63 3
27 West Hill - West Hill 'A' 4:14.17 4
28 Birchmount Park - Scarborough 'B' 4:16.11 2
29 Agincourt - Agincourt 'A' 4:20.58 5
30 St. Marcellinus - Mississauga 'C' 4:22.41 5
31 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 4:34.18 2
Event 25 Girls 4x200 Meter Relay Midget
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 1:54.80 1 10
2 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 1:56.56 1 8
3 Mary Ward - Scarborough 'A' 1:57.39 1 6
4 Pickering - Ajax 'A' 1:59.10 1 5
5 Wexford Csa- Scarborough 'A' 2:06.10 1 4
6 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 2:06.83 3 3
7 Riverdale - Toronto 'A' 2:13.23 3 2
8 Cardinal Leger - Brampton 'A' 2:14.44 1 1
9 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 2:16.45 1
Event 26 Boys 4x200 Meter Relay Midget
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 1:37.44 1 10
2 Wilfrid Laurier- Scarborough 'B' 1:40.01 2 8
3 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 1:41.91 1 6
4 Pickering - Ajax 'A' 1:43.12 2 5
5 St. Michael's College- Toronto 'B' 1:43.14 1 4
6 Neil McNeil - Toronto 'A' 1:46.48 1 3
7 Cardinal Leger - Brampton 'A' 1:47.74 1 2
8 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 1:51.75 3 1
9 Upper Canada College - Toronto 'A' 1:52.30 2
10 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 1:52.62 1
11 Neil McNeil - Toronto 'B' 1:53.77 2
12 W. A. Porter - Scarborough 'A' 1:54.83 2
13 Cedarbrae - Scarborough 'A' 1:58.74 2
Event 27 Girls 4x200 Meter Relay Junior
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 1:51.88 1 10
2 Greenwood College 'B' 1:55.00 3 8
3 Father Henry Carr - Rexdale 'B' 1:55.56 1 6
4 Pickering - Ajax 'A' 1:58.92 2 5
5 Cedarbrae - Scarborough 'A' 2:00.20 2 4
6 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 2:02.98 1 3
7 Mary Ward - Scarborough 'A' 2:03.20 1 2
8 St. Patrick - Toronto 'A' 2:03.48 2 1
9 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 2:06.23 2
10 Forest Hill - Toronto 'A' 2:14.62 2
11 Woburn - Scarborough 'A' 2:16.83 3
Event 28 Boys 4x200 Meter Relay Junior
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Mary Ward - Scarborough 'A' 1:35.14 1 10
2 Upper Canada College - Toronto 'A' 1:35.21 2 8
3 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 1:36.44 1 6
4 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 1:39.32 1 5
5 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 1:43.06 2 4
6 Wilfrid Laurier- Scarborough 'A' 1:44.78 2 3
7 Agincourt - Agincourt 'A' 1:51.36 1 2
8 St. Marcellinus - Mississauga 'D' 1:51.92 2 1
9 Forest Hill - Toronto 'A' 1:58.85 2
10 Earl Haig - North York 'B' 2:03.08 3
-- St. Marcellinus - Mississauga 'B' DQ 1
Event 29 Girls 4x200 Meter Relay Senior
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 1:48.93 1 10
2 Pickering - Ajax 'A' 1:49.75 3 8
3 Mother Teresa - Scarborough 'C' 1:50.15 2 6
4 Birchmount Park - Scarborough 'A' 1:52.82 1 5
5 St. Marcellinus - Mississauga 'A' 1:55.91 1 4
6 St. Aloysius Gonzaga-Mississau 'A' 1:57.51 2 3
7 Agincourt - Agincourt 'A' 2:01.57 1 2
8 Wexford Csa- Scarborough 'A' 2:04.15 1 1
9 Earl Haig - North York 'A' 2:07.65 2
10 Leaside - Toronto 'A' 2:07.92 2
Event 30 Boys 4x200 Meter Relay Senior
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Father Henry Carr - Rexdale 'A' 1:31.97 1 10
2 St. Michael's College- Toronto 'A' 1:32.93 1 8
3 St. Marcellinus - Mississauga 'B' 1:33.65 1 6
4 Birchmount Park - Scarborough 'A' 1:34.19 3 5
5 Mother Teresa - Scarborough 'D' 1:35.53 3 4
6 Mary Ward - Scarborough 'A' 1:36.32 1 3
7 Cardinal Leger - Brampton 'A' 1:37.24 1 2
8 Neil McNeil - Toronto 'A' 1:38.20 1 1
9 Leaside - Toronto 'B' 1:38.43 2
10 Upper Canada College - Toronto 'A' 1:40.41 4
11 Upper Canada College - Toronto 'B' 1:46.15 2
12 Woburn - Scarborough 'A' 1:46.30 2
13 Earl Haig - North York 'A' 1:50.25 4
Event 31 Girls Shot Put Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ediag, Brittany Senator O'Connor 9.10m 10
2 Leslie, Zoey Cardinal Newman 8.90m 8
3 Lugg, Tia Cedarbrae - Sca 8.42m 6
4 Kennedy, Madi Havergal College 8.07m 5
5 Fontenelle, Caitlin Senator O'Connor 7.89m 4
6 Tompkins, Michelle St. Clement 7.50m 3
7 Bakker, Grace Father Redmond - 7.43m 2
8 Kumer, Emily Father Redmond - 7.27m 1
9 Bhrapakaran, Keervaani West Hill - West 6.92m
10 Georgeson, Alethea Francis Liberman 6.70m
11 Yuen, Allison West Hill - West 6.41m
12 Melis, Daniela St. Clement 5.94m
13 Walker, Nefeterie Cedarbrae - Sca 5.04m
-- MacDonald, Martha Havergal College ND
-- Yeboah, Tracey Father Henry Car ND
-- Veres, Taylor Havergal College ND
-- Heselden, Natasha Pickering - Ajax ND
-- Farrow, Kathleen Pickering - Ajax ND
-- Plummer, Gillian Monarch Park - T ND
-- Sivaranjan, Sivajini West Hill - West ND
-- Julien, Krystel Senator O'Connor ND
-- Komolafe, Simi Birchmount Park ND
Event 32 Boys Shot Put Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ferreira, Erik Marshall McLuhan 16.59m 10
2 Jemmot, Delon Eastern Commerce 13.90m 8
3 Fabiano, Andrea Forest Hill - To 13.16m 6
4 Alleyne, Cassian West Hill - West 12.18m 5
5 Covelli, Kevin W.L. MacKenzie - 11.53m 4
6 Borchenko, Lucas Monarch Park - T 11.30m 3
7 Malichen-Snyder, Michael Neil McNeil - To 11.08m 2
8 Farley, Asher W.L. MacKenzie - 10.90m 1
9 Alam, Ajwad Lester B. Pearso 10.80m
10 Wilson, Thomas Birchmount Park 10.66m
11 Plummer, Andrew Pickering - Ajax 10.29m
12 Tucci, Franco Cardinal Newman 10.13m
13 Kuo, Ryan Francis Liberman 10.00m
14 Afiouni, Majed Don Mills - Nort 9.25m
15 Kelly, Macklin W. A. Porter - S 8.83m
16 Lessanu, Musay Don Mills - Nort 8.72m
17 Irving-Darkman, Demetri West Hill - West 8.61m
18 Sabahi, Nader York Mills - Nor 8.38m
19 Morales, Michael Francis Liberman 8.14m
20 Jacobs, Harry York Mills - Nor 7.92m
21 Jammal, Ali York Mills - Nor 7.87m
22 Ezo, Michael Sir John MacDona 7.80m
23 Todd, Benjamin Monarch Park - T 7.58m
24 D'Addario, Hugh Marshall McLuhan 7.36m
25 Bhardwaj, Devon Monarch Park - T 5.66m
26 Shibeshi, Jonathan Don Mills - Nort 5.63m
27 Nhamburo, Tanaka John Polanyi Ci- 5.01m
-- Guelas, Juelas St. Basil The Gr ND
-- Gumayod, Jan Marshall McLuhan ND
-- Imarthiagbe, Namen St. Basil The Gr ND
-- Dhanasar, Dylan John Polanyi Ci- ND
-- Thasarathan, Kabilan Agincourt - Agin ND
-- Heselden, Sean Pickering - Ajax ND
-- Fong, Graham Pickering - Ajax ND
-- Gooden, Trevor Pickering - Ajax ND
-- Kriss, Nicholas John Polanyi Ci- ND
-- Joseph, Dianthony St. Basil The Gr ND
-- Wright, Noah Sir John MacDona ND
-- Denis, Samuel Monarch Park - T ND
-- Doan, Danny Woburn - Scarbor ND
-- Porter, Jackson Monarch Park - T ND
-- Marcial, Bradley Sir John MacDona ND
-- Chuson, BG Senator O'Connor ND
-- Toy, Jonathon Sir John MacDona ND
-- Dela Cruz, Alfonso St. Aloysius Gon ND
-- Lewis-Williams, Zachary Marshall McLuhan FOUL
-- Behnejad, Fazel John Polanyi Ci- FOUL
-- Nguyen, Justin Monarch Park - T FOUL
-- Bent-Ford, Jonathan West Hill - West FOUL
Event 33 Girls Shot Put Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Marfo, Obeng Father Henry Car 10.76m 10
2 Carpenter, Amy Malvern - Toronto 9.53m 8
3 Clarke, Kim Sir John MacDona 9.45m 6
4 Almeida, Bertha Central Commerce 8.05m 5
5 Howard, Claudia John Polanyi Ci- 7.68m 4
6 Shen, Yuting Don Mills - Nort 7.08m 3
7 Yaw, Olivia Francis Liberman 7.07m 2
8 Salmon Alexander, Alexia John Polanyi Ci- 6.77m 1
9 Acan, Grace Havergal College 6.67m
10 Logotheti, Anastasia Leaside - Toronto 6.57m
11 Longville, Jenna Northview Height 6.33m
12 Odede, Doubra Cedarbrae - Sca 6.20m
13 Heneke, Faduomo John Polanyi Ci- 6.07m
14 Pano, April Sir John MacDona 6.03m
-- Sulyok, Kody Sir John MacDona ND
-- Telesford, Nikita Pickering - Ajax ND
-- Krupl, Madeleine Pickering - Ajax ND
-- Harris, Holly Pickering - Ajax ND
-- Syriopoulos, Marie Havergal College ND
-- Silverberg, Orli Havergal College ND
-- Wei, Hannah York Mills - Nor ND
-- Kingsmill, Lauren Havergal College ND
-- Rueter, Holly Havergal College ND
-- Karakolis, Dara Birchmount Park ND
-- Reidak Pena, Mariella Central Commerce ND
-- Proulx, Zoe Father Redmond - ND
-- Wu, Wendy Monarch Park - T ND
-- Khabibi, Raihona Don Mills - Nort ND
Event 34 Boys Shot Put Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wareham, Collin Birchmount Park 14.03m 10
2 Obiri-Yeboah, Jonathan Father Henry Car 13.71m 8
3 Del Bove, Matthew W.L. MacKenzie - 13.27m 6
4 McLean, Will Malvern - Toronto 12.99m 5
5 Ilo, Victor Neil McNeil - To 12.45m 4
6 Debalkew, Ezana Don Mills - Nort 12.06m 3
7 Patterson, Ryan Sir John MacDona 11.94m 2
8 Couture, Cody Sir John MacDona 11.40m 1
9 Linardic, Daniel Cardinal Leger - 10.67m
10 Ganayan, Jayzon Marshall McLuhan 10.63m
11 Baldanado, Darrell York Mills - Nor 10.51m
12 Moore, Marcus St. Michael's Co 10.43m
13 Smith, Kirklan Stephen Leacock 10.22m
14 DeSousa, Sam Neil McNeil - To 9.08m
15 Dubrovsky, Vlad Forest Hill - To 8.54m
16 Binesh, Ali York Mills - Nor 8.50m
17 Sibaoueih, Anas York Mills - Nor 7.79m
18 Williams, Tyrone York Mills - Nor 7.53m
-- Marcelino, David Central Commerce ND
-- Brissett, Tarrick Pickering - Ajax ND
-- Satchithananthan, Saieas Sir John MacDona ND
-- Reboja, Richard St. Basil The Gr ND
-- Knezevic, Luka Forest Hill - To ND
-- Natale, Chris St. Michael's Co ND
-- Le, Kevin St. Basil The Gr ND
-- Njoku, Chima Father Redmond - ND
-- Shergold, Evan St. Michael's Co ND
-- Yucor, Kevin Marshall McLuhan ND
Event 35 Girls Discus Throw Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Georgeson, Alethea Francis Liberman 24.29m 10
2 Ouckama, Anna John Polanyi Ci- 18.59m 8
3 Bhrapakaran, Keervaani West Hill - West 18.10m 6
4 Ben, Linda Don Mills - Nort 16.92m 5
5 Nkeng, Noelle Lester B. Pearso 15.54m 4
6 Plummer, Gillian Monarch Park - T 15.03m 3
7 Yuen, Allison West Hill - West 14.85m 2
8 Burke, Jordan Sir John MacDona 13.97m 1
9 Wright, Zoe Monarch Park - T 10.82m
10 Kaur, Ramanjeet Lester B. Pearso 9.04m
11 Pateras, Eleni Monarch Park - T 7.74m
-- Vilamor, Jennyca John Polanyi Ci- ND
-- Heselden, Natasha Pickering - Ajax ND
-- Farrow, Kathleen Pickering - Ajax ND
-- Boahen, Jennifer St. Basil The Gr ND
-- Wang, Jenny Sir John MacDona ND
-- O'Driscoll, Taylor Havergal College ND
-- Ragupathi, Krithika Woburn - Scarbor ND
-- Komolafe, Simi Birchmount Park ND
Event 36 Boys Discus Throw Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ferreira, Erik Marshall McLuhan 43.94m 10
2 Alleyne, Cassian West Hill - West 36.22m 8
3 Marcial, Bradley Sir John MacDona 34.50m 6
4 Mullings, Marcus Sir John MacDona 32.35m 5
5 Doan, Danny Woburn - Scarbor 29.02m 4
6 Alam, Ajwad Lester B. Pearso 28.98m 3
7 Hovey, Daniel Sir John MacDona 28.35m 2
8 Plummer, Andrew Pickering - Ajax 27.93m 1
9 Covelli, Kevin W.L. MacKenzie - 25.96m
10 Burazor, Pavle Don Mills - Nort 24.66m
11 Kelly, Macklin W. A. Porter - S 24.34m
12 Revilla, Vince John Polanyi Ci- 24.27m
13 Kuo, Ryan Francis Liberman 24.16m
13 Aduse, Kofi Dante Alighiere 24.16m
15 Irving-Darkman, Demetri West Hill - West 23.91m
16 Lahda, Sameer Monarch Park - T 22.42m
17 Fredericks, Christian Father Redmond - 22.38m
18 Sabahi, Nader York Mills - Nor 21.47m
19 Behnejad, Fazel John Polanyi Ci- 21.02m
20 Todd, Benjamin Monarch Park - T 18.10m
21 Thasarathan, Kabilan Agincourt - Agin 17.02m
22 Baltazar, Ramon Dante Alighiere 15.55m
23 Nhamburo, Tanaka John Polanyi Ci- 13.10m
-- Dhanasar, Dylan John Polanyi Ci- ND
-- Lewis-Williams, Zachary Marshall McLuhan ND
-- Kriss, Nicholas John Polanyi Ci- ND
-- Gooden, Trevor Pickering - Ajax ND
-- Heselden, Sean Pickering - Ajax ND
-- Morales, Michael Francis Liberman ND
-- Masson, Nathanael Pickering - Ajax ND
-- D'Addario, Hugh Marshall McLuhan ND
-- Calle, Nathan Marshall McLuhan ND
-- Fong, Graham Pickering - Ajax ND
-- Bent-Ford, Jonathan West Hill - West ND
-- Porter, Jackson Monarch Park - T ND
-- Lessanu, Musay Don Mills - Nort ND
-- Avison, Nick Monarch Park - T ND
-- Borchenko, Lucas Monarch Park - T ND
-- Shivratan, Brendan West Hill - West ND
-- Ngai, Jason Marshall McLuhan ND
-- Ezo, Michael Sir John MacDona ND
-- Fabiano, Andrea Forest Hill - To ND
-- Dela Cruz, Alfonso St. Aloysius Gon ND
-- Varga, Conor West Hill - West ND
-- Jacobs, Harry York Mills - Nor ND
Event 37 Girls Discus Throw Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Marfo, Obeng Father Henry Car 36.64m 10
2 Carpenter, Amy Malvern - Toronto 27.22m 8
3 Edwards, Lauralee York Mills - Nor 23.41m 6
4 Clarke, Kim Sir John MacDona 23.18m 5
5 Yaw, Olivia Francis Liberman 18.49m 4
6 Sorra, Kersti Malvern - Toronto 18.26m 3
7 Heneke, Faduomo John Polanyi Ci- 16.68m 2
8 Shen, Yuting Don Mills - Nort 15.47m 1
9 Howard, Claudia John Polanyi Ci- 15.15m
-- Harris, Holly Pickering - Ajax ND
-- Telesford, Nikita Pickering - Ajax ND
-- Krupl, Madeleine Pickering - Ajax ND
-- Pano, April Sir John MacDona ND
-- Hector, Melinda St. Basil The Gr ND
-- Sulyok, Kody Sir John MacDona ND
Event 38 Boys Discus Throw Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Debalkew, Ezana Don Mills - Nort 40.46m 10
2 Del Bove, Matthew W.L. MacKenzie - 38.00m 8
3 Patterson, Ryan Sir John MacDona 36.41m 6
4 Ilo, Victor Neil McNeil - To 35.00m 5
5 Satchithananthan, Saieas Sir John MacDona 32.88m 4
6 Couture, Cody Sir John MacDona 31.62m 3
7 Moore Williams, Jamiel Chaminade Colleg 30.45m 2
8 Diamanti, Matthew Chaminade Colleg 28.60m 1
9 Panzini, Matthew Chaminade Colleg 27.04m
10 Custodio, Henrique Chaminade Colleg 26.58m
11 Santos, Joshua John Polanyi Ci- 26.56m
12 Pagniello, Anthony Chaminade Colleg 26.24m
13 Obiri-Yeboah, Jonathan Father Henry Car 20.60m
14 Bonello, J.P. Chaminade Colleg 19.90m
15 Ganayan, Jayzon Marshall McLuhan 19.80m
16 Vagners, Aleks York Mills - Nor 19.24m
17 Ahn, Joseph John Polanyi Ci- 16.84m
18 Badell, Santiago Marshall McLuhan 16.47m
19 Binesh, Ali York Mills - Nor 16.35m
-- Williams, Tyrone York Mills - Nor ND
-- Noyan, Nima York Mills - Nor ND
-- Dubrovsky, Vlad Forest Hill - To ND
-- Njoku, Chima Father Redmond - ND
-- Brissett, Tarrick Pickering - Ajax ND
-- Dhanasar, Dylan John Polanyi Ci- ND
-- Repatacodo, Dave Marshall McLuhan ND
-- Herandez, Ricardo John Polanyi Ci- ND
-- Sibaoueih, Anas York Mills - Nor ND
-- Moore, Marcus St. Michael's Co ND
-- Pecile, David St. Basil The Gr ND
-- Natale, Chris St. Michael's Co ND
-- Ream-Neal, Braedan Malvern - Toronto ND
-- Yucor, Kevin Marshall McLuhan ND
-- Shergold, Evan St. Michael's Co ND
-- Kulla, Kristi Leaside - Toronto ND
-- Rowe, Cameron Leaside - Toronto ND
-- Perendija, Marko Don Mills - Nort ND
Event 39 Girls Triple Jump Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 MacKintosh, Dee Leaside - Toronto 9.72m 10
2 Gurley, Rasheeda Marshall McLuhan 8.98m 8
3 Sun, Lillie Wexford Csa- Sca 8.83m 6
4 Malcolm, Keidre Cedarbrae - Sca 8.77m 5
5 Abdul-Hashim, Amina Stephen Leacock 8.70m 4
6 Al-Kisadi, Sabiya Stephen Leacock 8.26m 2.50
6 Bonifacio, Kasey Marshall McLuhan 8.26m 2.50
8 Boyle, Kennedy Wexford Csa- Sca 8.25m 1
9 Dowson-Chance, Bria Pickering - Ajax 7.97m
10 Srithayalan, Thanujaa Lester B. Pearso 7.93m
11 Rodriguez, Valerie Marshall McLuhan 7.56m
12 Plummer, Gillian Monarch Park - T 7.07m
13 Srirangarajan, Lucksha R.H. King Academy 6.39m
-- Khotsiphom, Malini R.H. King Academy ND
-- Thomas, Meeko Leaside - Toronto ND
-- Gandhi, Shree Earl Haig - Nort ND
-- Allen, Aubrie Branksome Hall - ND
-- Zhao, JingJing Sir John MacDona ND
-- Haase, Kamila Marshall McLuhan ND
-- Lin, JingWen Earl Haig - Nort ND
-- Leblanc, Mackenzie Riverdale - Toronto ND
-- Redhead, Tianna Villanova College ND
Event 40 Boys Triple Jump Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Acheampong, Nana Lester B. Pearso 11.80m 10
2 Estick, Quinton Northview Height 11.68m 8
3 Sani, Taryq St. Michael's Co 11.56m 6
4 Islam, David Father Redmond - 11.49m 5
5 Sinclair, Patrick Marshall McLuhan 10.87m 4
6 Guy, Justin Lester B. Pearso 10.83m 3
7 Jimal, Darwin Upper Canada Col 10.75m 2
8 Wickware, Michael York Mills - Nor 10.74m 1
9 Asalu, Ak Villanova College 10.73m
10 Tomate, Jeremiah Francis Liberman 10.19m
11 Wan, Bobby Agincourt - Agin 9.95m
12 Rotbauer, Tomas Cedarbrae - Sca 9.86m
12 Thasarathan, Kabilan Agincourt - Agin 9.86m
14 Cotterill, Ben Leaside - Toronto 9.71m
15 Fazly, Fayaz W. A. Porter - S 9.53m
16 Dindyal, Daniel West Hill - West 6.58m
-- Alexander, Tavis Marshall McLuhan ND
-- Wilson, Tyrone Francis Liberman ND
-- Gumayod, Jan Marshall McLuhan ND
-- Cuevas, Arnold Francis Liberman ND
-- Cai, Richard Sir John MacDona ND
-- Juan, June Marshall McLuhan ND
-- Cabral, Joel Marshall McLuhan ND
-- Griffith, Marquess Northview Height ND
-- Fletcher, Barry Marshall McLuhan ND
-- Edwards, Malik Lester B. Pearso ND
-- Calle, Nathan Marshall McLuhan ND
-- Gordon, Ngige Marshall McLuhan ND
-- Revilla, Vince John Polanyi Ci- ND
-- Urgiles, Paul Marshall McLuhan ND
-- Yang, Eric Sir John MacDona ND
-- Cockburn, Riley York Mills - Nor ND
-- Rao, Jordan Upper Canada Col ND
-- Chang, Jonathan Don Mills - Nort ND
-- Wang, Chris Sir John MacDona ND
-- Lawal, Victor Leaside - Toronto ND
-- Santos, Joven Marshall McLuhan ND
-- Zubieta, Michael Marshall McLuhan ND
-- Williams, Daniel West Hill - West ND
-- Lee, Nathaniel Upper Canada Col ND
-- Ferreira, Pedro Marshall McLuhan ND
Event 41 Girls Triple Jump Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 James, Jamilah Birchmount Park 11.31m 10
2 Follis, Katherine Notre Dame - To 10.47m 8
3 Campbell, Olivia Father Redmond - 10.40m 6
4 Edwards, Lauralee York Mills - Nor 10.34m 5
5 YU, Keren York Mills - Nor 9.93m 4
6 Kapetaneas, Theoni Sir John MacDona 9.15m 3
7 Leblanc, Mackenzie Riverdale - Toronto 8.93m 2
8 Wagram, Kristina Branksome Hall - 8.66m 1
9 Moynagh, Eleri Leaside - Toronto 8.57m
10 Acan, Grace Havergal College 8.47m
11 Gao, Ella Wexford Csa- Sca 8.17m
12 Carson, Katie Monarch Park - T 8.13m
-- Slater, Tyra Pickering - Ajax ND
-- Krupl, Madeleine Pickering - Ajax ND
-- Levitas, Anita Northview Height ND
-- Edan, Andrea Branksome Hall - ND
-- Thasarathan, Sharmila Lester B. Pearso ND
Event 42 Boys Triple Jump Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Blackwood, Dashawn Mother Teresa - 12.04m 10
2 Gray, Kadre Eastern Commerce 11.92m 8
3 Cummings, Audley Leaside - Toronto 11.68m 6
4 Wong, Adrian Earl Haig - Nort 11.33m 5
5 Jude Ranjan, Robinson Brebeuf - Willow 11.31m 4
6 Bentley, Mattew Leaside - Toronto 11.00m 3
7 Borden, Jessie Mother Teresa - 10.73m 2
8 Crawford, Ben Leaside - Toronto 10.70m 1
9 Huang, Peter W.L. MacKenzie - 9.50m
10 Clarence, Jason Marshall McLuhan 9.14m
-- Simpson, Khoseem Eastern Commerce FOUL
Event 43 Girls Long Jump Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ghent, Keiyana Senator O'Connor 4.55m 10
2 Boateng, Eunice Cedarbrae - Sca 4.50m 8
3 Jones, Leah West Hill - West 4.45m 6
4 Spooner, Sydney Senator O'Connor 4.14m 5
5 Sherwin, Nicole Leaside - Toronto 4.12m 4
6 Otule, Oge Notre Dame - To 4.10m 3
7 Rusu, Claudia York Mills - Nor 4.05m 1.50
7 Bauer-Kong, Averil St. Clement 4.05m 1.50
9 Malcolm, Keidre Cedarbrae - Sca 4.02m
10 Lum-Smith, Hannah Monarch Park - T 4.00m
11 Whytock, Juila York Mills - Nor 3.93m
11 Bonifacio, Kasey Marshall McLuhan 3.93m
13 Sutton, Tori Northview Height 3.79m
14 Aspiotis, Isabella Leaside - Toronto 3.72m
15 Allen, Aubrie Branksome Hall - 3.71m
16 Cabrido, Alyssa Marshall McLuhan 3.59m
17 Pat, Victoria St. Clement 3.53m
18 Trinh, Helen John Polanyi Ci- 3.50m
-- Phipps, Jasmine Pickering - Ajax ND
-- Leung, Karen Ka-Liu Stephen Leacock ND
-- Su, Susanna Sir John MacDona ND
-- Vassel, Neeshell Nicole Stephen Leacock ND
-- Nguyen-Marshall, Xuan Stephen Leacock ND
-- Marcos, Janet John Polanyi Ci- ND
-- Reeves, Jamilah John Polanyi Ci- ND
-- Vaughan-Graham, Natalie Wexford Csa- Sca ND
-- Konate, Marium Stephen Leacock ND
-- Gisana, Marina Villanova College ND
-- Vitto, Nathalie Senator O'Connor ND
-- Bahojb, Samin John Polanyi Ci- ND
-- Lobban, Rebecca Pickering - Ajax ND
-- Bovell, Takeisha Notre Dame - To ND
-- Dowson-Chance, Bria Pickering - Ajax ND
-- Gurley, Rasheeda Marshall McLuhan ND
-- Lowe, Savannah Pickering - Ajax ND
-- Seueahai, Celena Lester B. Pearso ND
-- Kaur, Ramanjeet Lester B. Pearso ND
-- Phills, Katelin Pickering - Ajax ND
-- Tolgajic, Brigitte Notre Dame - To ND
-- Ye, Helen Sir John MacDona ND
-- Thomas, Meeko Leaside - Toronto ND
-- Konina, Daniella Earl Haig - Nort ND
-- Liang, Havana Sir John MacDona ND
-- Dauphin, Renelda West Hill - West ND
-- Redhead, Tianna Villanova College ND
-- Krome, Alison Malvern - Toronto ND
-- Kennedy, Madi Havergal College ND
-- Parham, Kennedy Havergal College ND
-- Chukwu, Janet Forest Hill - To ND
-- Gandhi, Shree Earl Haig - Nort ND
-- MacKintosh, Dee Leaside - Toronto ND
-- Tontodonati, Rachel Havergal College ND
-- Michel, Theresa Central Commerce ND
-- MacMillan, Kate Branksome Hall - ND
-- Lin, JingWen Earl Haig - Nort ND
-- Huang, Carmen Sir John MacDona ND
-- Haase, Kamila Marshall McLuhan ND
-- Moore, Hannah Villanova College ND
-- Nikolaidis, Marie Sir John MacDona ND
-- Tracey, Sophia Cedarbrae - Sca ND
-- Rodriguez, Valerie Marshall McLuhan FOUL
-- Nguyen, Hilary John Polanyi Ci- FOUL
-- Sheppard, Kathleen Monarch Park - T FOUL
-- Buchanan, Nia Notre Dame - To FOUL
-- Koneswaran, Aarthy Lester B. Pearso FOUL
-- Francis, Mikaela Cedarbrae - Sca FOUL
-- Do, Karen Sir John MacDona FOUL
-- Binno, Devisha Stephen Leacock FOUL
-- Green, Natasha Leaside - Toronto FOUL
Event 44 Boys Long Jump Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Islam, David Father Redmond - 6.05m 10
2 Jeffrey, Clayton Upper Canada Col 5.59m 8
3 Acheampong, Nana Lester B. Pearso 5.48m 6
4 Estick, Quinton Northview Height 5.42m 5
5 Sani, Taryq St. Michael's Co 5.27m 4
6 Aban, Kolen W.L. MacKenzie - 5.18m 3
8 Cuff, Lucas Lester B. Pearso 5.03m 0.50
8 Marin, Andre Monarch Park - T 5.03m 0.50
10 Asalu, Ak Villanova College 5.00m
11 Gordon, Ngige Marshall McLuhan 4.94m
12 Sam, Allen Monarch Park - T 4.93m
13 Kama, Jonathan Marshall McLuhan 4.90m
14 Zubieta, Michael Marshall McLuhan 4.86m
14 Spagnuolo, Stefano Villanova College 4.86m
16 Cabral, Joel Marshall McLuhan 4.85m
17 Petkovski, Robert Leaside - Toronto 4.82m
18 Osumah, Mohammed West Hill - West 4.81m
19 Jones, Jonathan John Polanyi Ci- 4.80m
20 Tan, Matthew York Mills - Nor 4.78m
20 Edwards, Malik Lester B. Pearso 4.78m
22 Sia, Jeremy Dante Alighiere 4.75m
23 Kanagalinam, Kavinan Lester B. Pearso 4.70m
24 Orioli, Andras W.L. MacKenzie - 4.65m
24 Oyebadi, Amani Northview Height 4.65m
26 Hussain, Abrar Northview Height 4.64m
27 Zhang, Bob Sir John MacDona 4.62m
28 Tomate, Jeremiah Francis Liberman 4.61m
29 Neverson, Tyler Agincourt - Agin 4.59m
30 Balagameshan, Param Leaside - Toronto 4.58m
31 Lewis-Williams, Zachary Marshall McLuhan 4.49m
32 Brown, Matthew Cedarbrae - Sca 4.47m
33 Santos, Joven Marshall McLuhan 4.44m
34 Otoo, Kevin Central Commerce 4.35m
34 Cotterill, Ben Leaside - Toronto 4.35m
36 Revilla, Vince John Polanyi Ci- 4.33m
37 Wan, Bobby Agincourt - Agin 4.32m
37 Gumayod, Jan Marshall McLuhan 4.32m
39 Robinson, Daniel Sir John MacDona 4.31m
40 Dolenc, Luke Senator O'Connor 4.27m
41 Alexander, Tavis Marshall McLuhan 4.22m
42 McCallum, Raymond John Polanyi Ci- 4.21m
43 Librea, CJ Sir John MacDona 4.13m
44 Yang, Eric Sir John MacDona 4.03m
45 Rao, Jordan Upper Canada Col 4.01m
45 Thasarathan, Kabilan Agincourt - Agin 4.01m
45 Martinez, Jeffrey St. Basil The Gr 4.01m
-- Juan, June Marshall McLuhan ND
-- Tayyab, Kamran John Polanyi Ci- ND
-- Mead, Thomas St. Michael's Co ND
-- Ciccone, Antonio John Polanyi Ci- ND
-- Carr, Marcus St. Michael's Co ND
-- Greene, Adrian St. Michael's Co ND
-- Fletcher, Barry Marshall McLuhan ND
-- Wan, Jason Agincourt - Agin ND
-- Kongolo, Denzel St. Michael's Co ND
-- Van Ulden, Josh Northview Height ND
-- Penny, Miguel St. Michael's Co ND
-- Yurchuk, Marcus St. Michael's Co ND
-- Martin, M.R. St. Aloysius Gon ND
-- Joseph, Dianthony St. Basil The Gr ND
-- Herbert, Quentin Birchmount Park ND
-- Bailey, Kavantye Birchmount Park ND
-- Cockburn, Riley York Mills - Nor ND
-- Lawal, Victor Leaside - Toronto ND
-- Shivratan, Brendan West Hill - West ND
-- Ngai, Jason Marshall McLuhan ND
-- Urgiles, Paul Marshall McLuhan ND
-- Palacpac, PJ Marshall McLuhan ND
-- Ferreira, Erik Marshall McLuhan ND
-- Sinclair, Patrick Marshall McLuhan ND
-- Derro, Chris Central Commerce ND
-- Mandaku, Kercy Birchmount Park ND
-- Ferreira, Pedro Marshall McLuhan ND
-- Godon, John W. A. Porter - S ND
Event 45 Girls Long Jump Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 James, Jamilah Birchmount Park 5.34m 10
2 Thasarathan, Sharmila Lester B. Pearso 5.05m 8
3 Follis, Katherine Notre Dame - To 4.50m 6
4 Terebiznik, Luciana Earl Haig - Nort 4.49m 5
5 Sora, Krystine Birchmount Park 4.28m 4
6 Hendricks, Sheya Francis Liberman 4.24m 3
7 Koladitch, Sophia York Mills - Nor 4.16m 2
8 Kapetaneas, Theoni Sir John MacDona 4.13m 1
9 Nugent, Shea John Polanyi Ci- 4.02m
-- Thai, Joanne W.L. MacKenzie - ND
-- Ahmed, Amina Stephen Leacock ND
-- Levitas, Anita Northview Height ND
-- Zhao, Nicole Earl Haig - Nort ND
-- Emmanuel, Stephanie John Polanyi Ci- ND
-- Silverberg, Orli Havergal College ND
-- Rebellato, Karina Havergal College ND
-- Syriopoulos, Marie Havergal College ND
-- Park, Jane Havergal College ND
-- Rueter, Holly Havergal College ND
-- Akom, Fendi Senator O'Connor ND
-- Downey, Nardia C. W. Jefferys - ND
-- Rara, Hirah Stephen Leacock FOUL
-- Owasuahh, Judith Senator O'Connor FOUL
-- Moynagh, Eleri Leaside - Toronto FOUL
-- Jose, Angelique Senator O'Connor FOUL
-- Acan, Grace Havergal College FOUL
-- Allen, Demika Wilfrid Laurier- FOUL
-- Edan, Andrea Branksome Hall - FOUL
-- Oladehinde, Christiana Northview Height FOUL
-- Marcial, Allison Sir John MacDona FOUL
-- Carew, Gabriela Cedarbrae - Sca FOUL
Event 46 Boys Long Jump Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cummings, Audley Leaside - Toronto 6.34m 10
2 Lucero, Ellesor Mary Ward - Scar 6.19m 8
3 Duffield, Andrew Leaside - Toronto 6.07m 6
4 Gray, Kadre Eastern Commerce 6.05m 5
5 Blackwood, Dashawn Mother Teresa - 5.99m 4
6 Johnson, Yohance R.H. King Academy 5.97m 3
7 Simpson, Khoseem Eastern Commerce 5.71m 2
8 Codrington, Juwan Mother Teresa - 5.59m 0.50
8 Dwyer, Steve Wilfrid Laurier- 5.59m 0.50
10 Adjei-Peters, Michael Marshall McLuhan 5.54m
11 Bentley, Mattew Leaside - Toronto 5.53m
12 Stephenson, Akeem Marshall McLuhan 5.44m
13 Spagnuolo, Gene Villanova College 5.36m
14 Hutton, Trevor Eastern Commerce 5.31m
15 Baldanado, Darrell York Mills - Nor 5.20m
16 Grannum, Jordan West Hill - West 5.18m
17 Antoine, Demal Wilfrid Laurier- 5.14m
18 Borden, Jessie Mother Teresa - 5.09m
19 Wright, Noah Sir John MacDona 5.05m
-- Martinez, Erick Marshall McLuhan ND
-- Ding, Kevin Sir John MacDona ND
-- McPherson, Jhovan West Hill - West ND
-- Steele, Micahel Villanova College ND
-- Stewart, Donovan Father Redmond - ND
-- Garcia, Nathan Father Redmond - ND
-- Santos, Joshua John Polanyi Ci- ND
-- Lyte, Dante Sir John MacDona ND
-- Reyes, Aaron John Polanyi Ci- ND
-- Betty, Brian Pickering - Ajax ND
-- Paris, Damien Wilfrid Laurier- ND
-- Harrison, Spencer Birchmount Park ND
-- Obeng-Nsiah, Henry Northview Height ND
-- Kama, Jeremy Marshall McLuhan ND
-- Lee, Shemar John Polanyi Ci- ND
-- Cada, Delano John Polanyi Ci- ND
-- Garcia, Gilberto Marshall McLuhan ND
-- Macdonald, Jason Eastern Commerce ND
-- Dubrovsky, Vlad Forest Hill - To ND
-- Sibaoueih, Anas York Mills - Nor ND
-- Osborne, Rafe Leaside - Toronto ND
-- Roseman, Jake Upper Canada Col ND
-- Blackman, Khaalid C. W. Jefferys - ND
-- Anlacan, Adrian St. Michael's Co ND
-- Hamori, Jordan Marshall McLuhan ND
-- Rotundo, Marco St. Michael's Co ND
-- Cole, Adrian St. Michael's Co ND
-- Lecce, Christian St. Michael's Co ND
-- Monardo, Alex St. Basil The Gr ND
-- Pecile, David St. Basil The Gr ND
-- Le, Kevin St. Basil The Gr ND
-- Joseph, Randall West Hill - West ND
-- Carvalho, Felipe W.L. MacKenzie - ND
-- Ponce, Ian St. Basil The Gr ND
-- Henderin, Derek St. Basil The Gr ND
-- Blain, Russell York Mills - Nor ND
-- Crawford, Ben Leaside - Toronto ND
-- Muradyn, Chris York Mills - Nor ND
-- Rowe, Cameron Leaside - Toronto ND
-- LI, Yifan York Mills - Nor ND
|